·    Aktualności   ·   Wydarzenia   ·    Szukaj    ·    Kontakt    ·        ·

Szanowni Państwo,

informujemy, że w dniu 5 czerwca (poniedziałek) Czytelnia Zbiorów Specjalnych będzie otwarta w godz. 8:30 - 11:15.

Zapraszamy do odwiedzin!

Szanowni Państwo,
 
informujemy, iż ukazał się kolejny, 67. tom "Rocznika Biblioteki Naukowej PAU i PAN w Krakowie". Znajdziecie Państwo w nim m.in. teksty o naszych zbiorach (Maria Konopnicka, Józef Wybicki, Bronisław Piłsudski, rękopisy kozackie), polityce Bolka II Małego, receptach królowej Marysieńki Sobieskiej, Józefie Julianie Sękowskim, Janie Matejce i Władysławie Bartynowskim. Ponadto, tradycyjnie: sprawozdanie z działalności Biblioteki w roku ubiegłym, sprawozdanie z konferencji i wystawy, recenzja i wspomnienie.
 
Dziękujemy Autorkom i Autorom za wkład w powstanie tomu. Osoby zainteresowane zakupem tego tomu (50 zł) oraz poprzednich zapraszamy do kontaktu pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Z najnowszego tomu naszego "Rocznika" można skorzystać również w naszej Czytelni Głównej. Serdecznie zachęcamy do lektury, zapraszając jednocześnie do współtworzenia kolejnego tomu.

Szanowni Państwo,
 
z radością informujemy, że po raz kolejny nasza Biblioteka bierze udział w programie "Praktykuj w kulturze", którego organizatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Na Państwa aplikacje czekamy od 14 lutego do 27 lutego br. Serdecznie zapraszamy.
 

Szanowni Państwo,

informujemy, że w piątek 23 grudnia Biblioteka będzie nieczynna. Od 27 do 30 grudnia nieczynne będą Czytelnia Główna i Czytelnia Zbiorów Specjalnych.

Z dniem 5 grudnia 2022 r. wchodzą w życie zaktualizowane regulaminy Biblioteki Naukowej PAU i PAN w Krakowie:

1. Udostępniania Zbiorów,
2. Udostępniania Zbiorów Specjalnych,
3. Udostępniania Zbiorów Gabinetu Rycin.

Powyższe regulaminy dostępne są w zakładce "O Bibliotece". Prosimy wszystkie osoby korzystające z księgozbioru Biblioteki o zapoznanie się z w/w dokumentami.

Szanowni Państwo,


ogłaszamy nabór na stanowisko pracy w Dziale Zbiorów Specjalnych - specjalista ds. starych druków. Szczegóły w załącznikach. Zapraszamy do aplikowania. Na zgłoszenia kandydatów czekamy do 15 października br.

Szanowni Państwo,

informujemy, że w okresie wakacyjnym biblioteka będzie otwarta dla Czytelników. Zapraszamy do odwiedzin i korzystania z naszych zbiorów.

Szanowni Państwo,

 

w tym tygodniu zapraszamy dodatkowo w sobotę 11 czerwca, w godz. 8:00-15:00. Jednocześnie informujemy, że 17 czerwca (piątek) Biblioteka będzie nieczynna.

Szanowni Państwo,


ogłaszamy nabór na stanowisko pracy w Dziale Gromadzenia i Uzupełniania Zbiorów. Szczegóły w załącznikach. Zapraszamy do aplikowania. Na zgłoszenia kandydatów czekamy do 4 kwietnia br.

Szanowni Państwo,

w dniu 25.02 (piątek) Biblioteka będzie otwarta dla Czytelników do godz. 12:00 Za zmiany przepraszamy.

Szanowni Państwo, rozpoczynamy kilkudniowe świętowanie - XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.

Z wiadomego powodu obchodzimy go on-line.

Back to top