·    Aktualności   ·   Wydarzenia   ·    Szukaj    ·    Kontakt    ·        ·

Szanowni Państwo,

ogłaszamy nabór na stanowisko pracy w Dziale Zbiorów Specjalnych - specjalista ds. starych druków. Szczegóły w załącznikach. Zapraszamy do aplikowania. Na zgłoszenia kandydatów czekamy do 15 października br.

Szanowni Państwo,

w dniu 7.09 (wtorek) w godz. od 11:30 do 13:00 Czytelnia Główna będzie nieczynna. Za zmiany przepraszamy.

Szanowni Państwo,

publikujemy aktualizację Regulaminu udostępniania zbiorów w czasie epidemii z dnia 24 czerwca 2021 r.

Szanowni Państwo,

w związku z dotychczasowymi ograniczeniami dostępu do zasobów Biblioteki spowodowanymi pandemią COVID-19 informujemy, że w okresie wakacyjnym lipiec-sierpień nie przewidujemy zamknięcia biblioteki dla Czytelników.

Szanowni i Drodzy Czytelnicy,

zapraszamy do naszych czytelni od 26 kwietnia br. Biblioteka będzie otwarta od poniedziałku do piątku. Obowiązuje rezerwacja miejsc oraz odpowiedni reżim sanitarny. Szczegóły w Regulaminie udostępniania zbiorów w czasie epidemii z dn. 30. XI. Do zobaczenia!

Biblioteka Naukowa PAU i PAN w Krakowie ogłasza nabór na stanowisko referenta ds. kancelarii.

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji znajdują się poniżej:

Szanowni Państwo, rozpoczynamy kilkudniowe świętowanie - XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.

Z wiadomego powodu obchodzimy go on-line.

Informujemy o uruchomieniu zapisów na tegoroczną edycję Nocy Bibliotek w naszej książnicy.

Zapraszamy na dwa pokazy materiałów z zasobów Biblioteki - 4 października 2019 r. (piątek), godz. 17:00 i 18:00. Szczegóły i warunki udziału pod linkiem:

Serdecznie zapraszamy.

Z dniem 1 czerwca 2018 wchodzą w życie zaktualizowane regulaminy Biblioteki Naukowej PAU i PAN w Krakowie:

1.    Udostępniania Zbiorów
2.    Udostępniania Zbiorów Specjalnych
3.    Udostępniania Zbiorów Gabinetu Rycin

Powyższe regulaminy dostępne są w zakładce "O Bibliotece".
Prosimy wszystkie osoby korzystające z księgozbioru Biblioteki o zapoznanie się z w/w dokumentami.

Pragniemy poinformować, że ukazała się książka Wojna Światowa 1914-1918 autorstwa dr hab. Ewy Danowskiej, Pracownika naszej Biblioteki.

Jest to edycja krytyczna pamiętnika gen. Emanuela de Charlenz Hohenauera z okresu pierwszej wojny światowej. Zachęcamy do lektury tego wydawnictwa.

Z radością informujemy, że ukazał się reprint pracy Józefa Łepkowskiego (1826-1894), polskiego archeologa, historyka, filozofa, działacza społecznego, rektora UJ; wydanej w 1866 roku, podarowanej przez autora Towarzystwu Naukowemu Krakowskiemu.

Ukazał się nowy 62. tom „Rocznika Biblioteki Naukowej PAU i PAN w Krakowie” zawierający artykuły i edycje źródłowe, prezentujące jej zbiory.

Zachęcamy do lektury.

Cyfrowa wypożyczalnia książek i czasopism ze zbiorów Biblioteki Narodowej w jednym miejscu!

Serdecznie zapraszamy czytelników do korzystania z największej pełnotekstowej  bazy polskich publikacji naukowych ze wszystkich dziedzin wiedzy. ACADEMICA zawiera setki tysięcy artykułów tekstów, artykułów, monografii, podręczników i skryptów. Jest aktualizowana na bieżąco.